Krótka historia firmy ZOO-MAR

W sobotę w maju 1990 roku miało miejsce WIELKIE małe OTWARCIE pierwszego sklepu zoologicznego ZOO-MAR na ulicy Długiej.

Przez pierwszych kilka lat sklep obsługiwany był wyłącznie przez członków rodziny. Sklepem zajmowali się oczywiście rodzice jako właściciele, ale bardzo pomocna była babcia, która miała już pewne doświadczenie w branży zoologicznej. Sklep na ulicy Długiej nie był tylko miejscem, gdzie pracowali rodzice, tu toczyło się normalne życie. Mama na miejscu gotowała obiady, tutaj spotykaliśmy się z rodziną i znajomymi, my jako dzieci odrabialiśmy lekcje…  a gdzieś między tymi  wszystkimi czynnościami wykonywanymi na zapleczu rodzice obsługiwali  klientów. Na noc wracaliśmy do domu, granice pomiędzy pracą, a życiem prywatnym nie zostały do końca zatarte. Z biegiem lat sklep rozrastał się i zaplecze stopniowo przeistaczało się w  powierzchnię sprzedażową.

Aktualnie firma liczy cztery sklepy stacjonarne i sklep internetowy. Co prawda kolejne pokolenie nie odrabia zadań na zapleczu i nie przyrządza się na miejscu obiadów , ale nadal jest w firmie duch rodzinny. Główna nasza dewiza to solidność i jakość w obsłudze. Ważnym osiągnięciem sklepów ZOO-MAR jest zdobyte zaufanie klientów, a z życzliwej oceny naszej działalności jesteśmy szczególnie dumni.

Justyna i Mirosław MachalscyNasi pracownicy
Oś czasu ZOO-MAR

Marzec 2015

Internetowy sklep zoologiczny

Otwarcie internetowego sklepu zoologicznego

Aby ułatwić Państwu dostęp do artykułów zoologicznych uruchomiliśmy zoologiczny sklep internetowy.
Strona sklepu zoologicznego Zoo-Mar

Nowa strona internetowa

Z myślą o naszych klientach unowocześniliśmy stronę internetową naszego sklepu. Teraz korzystanie ze strony ZOO-MAR jest przyjemne zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych.

Czerwiec 2013

Sklep zoologiczny w Raciborzu-ul. Przejazdowa

Otwarcie czwartego sklepu zoologicznego

Otworzyliśmy już czwarty sklep zoologiczny w Raciborzu. Sklep mieści się na ulicy Przejazdowej 5. Oferuje karmy dla kotów, psów, a także pokarmy dla gryzoni i ptaków.

Październik 2012

Sklep zoologiczny-Racibórz-ul. Słowackiego

Otwarcie trzeciego sklepu zoologicznego

Trzeci sklep zoologiczny został otwarty na ulicy Słowackiego 59. W sprzedaży szeroki zakres produktów zoologicznych dla psów, kotów, chomików, ptaków i innych zwierząt.

Sierpień 2010

Sklep zoologiczny-Śląsk-Racibórz-ul. Opawska

Otwarcie drugiego sklepu zoologicznego

Drugi sklep zoologiczny został otwarty na ulicy Opawskiej 82. Jego łączna powierzchnia to 140 m2 i jest on naszą drugą bardzo ważną lokalizacją z której jesteśmy szczególnie dumni. Został on wyróżniony i doceniony w specjalistycznej prasie zoologicznej o zasięgu ogólnopolskim, między innymi za ilość oferowanego asortymentu dla wszystkich zwierząt domowych.

Maj 1990

Sklep zoologiczny-Śląsk-Racibórz-ul. Długa

Otwarcie pierwszego sklepu zoologicznego

Pierwszy sklep zoologiczny został otwarty na ulicy Długiej 10/1 i miał niespełna 18 m2. Przez kilka kolejnych lat dzięki zaangażowaniu i poświęceniu rodziców sklep rozwijał się bardzo prężnie, co przekładało się na zwiększanie powierzchni sprzedażowej.
Założyciele sklepu zoologicznego Zoo-Mar

Założyciele ZOO-MAR

Założycielem i pomysłodawcą marki ZOO-MAR był nasz tata lek. wet. Marek Machalski, który w późniejszym czasie w pełni zaangażował naszą mamę Halinę Machalską.